"A BKV korrupciós ügyei eltörpülnek az állami tulajdonú Magyar Villamos Művek Zrt.-nél (MVM) folyó gazemberségekhez képest" - interpellálta tavaly a miniszterelnököt a Fidesz, a kormányváltás óta viszont nem háborgatták ezt a csontvázat. A Nemzeti Nyomozó Iroda másfél éve vizsgálja az állami áramszolgáltatónál és egyes leányvállalatainál 2007-2008-ban lebonyolított, tízmilliárdos nagyságrendű vagyonvesztést okozó tranzakciókat. Forrásaink szerint a nyomozás már fényt derített az offshore cégekhez vándorolt eurómilliók sorsára, azt viszont nem tudjuk, hogy az eredményhirdetés miért várat magára...
(>>> Élet és Irodalom, 2010. szeptember 10.)
Update: Papcsák miért áll meg a tanácsadói poliprendszer, a bábolnai földek meg a Gyurcsányt megörökítő Déri fotóriporter ügye körül, és miért nem vizsgálódik az eltűnt pénzek tekintetében alighanem magasan listavezető MVM ügyeivel kapcsolatban?
(>>> Kovács Zoltán: Védett férfiak, Élet és Irodalom, 2010. szeptember 17.)
Update: Kifogással fordult a Fővárosi Bírósághoz a Lehet Más a Politika, mert anélkül, hogy a bíróság ennek bármilyen indokát adta volna – újabb négy hónapra halasztotta az LMP és az MVM közötti perben a tárgyalást.
(>>> Mikor válnak végre nyilvánossá a Kocsis-iratok? LMP-közlemény, 2010. szeptember 30.)
Update: Az erőmű nem ment csődbe, az Energetika Állandó Választottbíróság jogerős ítélete szerint nem jött létre a System Consulting Zrt. és az erőmű között szerződés, így erre alapítottan nem történhetett károkozás sem.
(>>> Kapolyi László álláspontja, Élet és Irodalom, 2010. október 8.)
Update: Azon kölcsönszerződést, amely alapján a Kárpát Energo Zrt. a PII részére a kölcsönt folyósította, a Kárpát Energo Zrt. nevében Dr. Kapolyi László írta alá, és a kölcsön összegét is Dr. Kapolyi László utalta el a PII részére.
(>>> Válasz Kapolyi Lászlónak, Élet és Irodalom, 2010. október 15.)
Update: Miként került az állami vállalat élére a feljelentésekkel tarkított felszámolói múlttal bíró Magyari József, a Kossuth Holding Vagyonkezelő Rt. egykori tulajdonos-vezérigazgatója?
(>>> Rajnai Attila: A vértesi csődgombolyítók, Élet és Irodalom, 2010. október 29.)